pozyczka

przedszkole1

dzień otwarty

„Czapla, ryby i rak” dla najmłodszych

W ramach partnerskiej współpracy uczniowie klasy V kolejny raz przygotowali i wystawili przedstawienie teatralne dla przedszkolaków i uczniów klasy I. Tym razem piątoklasiści dokonali adaptacji utworu Ignacego Krasickiego pt. „Czapla, ryby i rak”. Zespół klasowy został podzielony na dwie grupy, więc powstały dwie muzyczne interpretacje bajki. Spektakle były bardzo ciekawe. Odmienne scenografie i pomysły prezentacji podobały się dzieciom.

Nasi najmłodsi troszkę ubolewali nad losem podstępnej czapli ( w rolę wcielili się Natalia Pandel i Kacper Trólka), lecz zapamiętali, że „tak to zdrajcom bywa”.

Z wizytą w szkole

        

przedszkole

 

 

Od września 2014 roku 21 przedszkolaków (6-cio i 7-mio latków) będzie uczęszczało do klasy I naszej szkoły. Dlatego też dzieci i ich rodzice bardzo chętnie wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się 15 maja bieżącego roku.

Podczas spotkania na dzieci czekało wiele atrakcji. Wraz z rodzicami obejrzeli przedstawienie „Z życia Muminków” w wykonaniu Bajkoludków – Teatrzyku dziecięcego działającego w szkole.

Dzieci spotkały się ze swoją przyszłą wychowawczynią Panią Hanną Matusiak, która przygotowała dla nich zabawy ruchowe i plastyczne.

Nasi mali goście otrzymali od starszych kolegów i koleżanek malowanki, pamiątkowe dyplomy i upominki. Dla rodziców spotkanie było okazją do poznania zasad funkcjonowania szkoły oraz spotkania się z nauczycielami i dyrektorem.

Czekamy na Was!