Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy
i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Więcej informacji o projekcie znajduje się <TUTAJ>

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Braciejówce w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymał wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej kwocie 30 000zł.

 

Do dnia 31 grudnia 2021 r. ze środków zakupiono wyposażenie wg poniższej specyfikacji:

 1. Drukarka 3D Zortax M200Plus rozszerzenie – 1 szt
 2. Komplet części serwisowych: kabel ekstrudera z adapterem, hotend, dysza, płyta perforowana, element grzewczy wraz z grzałką – 1szt.
 3. Filament kpl: 4x2kg black/white/silver/grafit ZORT
 4. Laptop Dell Vostro 3500/15,6”FHD/i5
 5. Mikrokontroler FORBOT – Zestaw startowy Arduino UNO – 1szt.
 6. Stacja lutownicza HOT AIR WEP 853DA – 1 szt
 7. Statyw Camrox – 1 szt.
 8. Mikroport Synco bezprzewodowy mikrofon – 1 szt.
 9. Statyw oświetleniowy z pokrowcem + Kit lampa z gridem i torbą ledgo
 10. Mikrofon nakamerowy + Statyw do aparatów
 11. Zhiyun Crane M2 – stabilizator do smartfonów i kamer sportowych
 12. Aparat cyfrowy Canon + karta pamięci
 13. Robot Abilix Krypton – 2 szt.

Laboratoria Przyszłości w październiku

Laboratoria Przyszłości w Październiku Uczniowie klasy 5 konstruowali  Roboty Krypton, podczas budowy  świetne się bawili, rozwijali umiejętności pracy w grupie oraz  zgłębiali techniki programowania.  

Read More »

Laboratoria Przyszłości we wrześniu

Laboratoria Przyszłości we wrześniu Uczniowie klasy 4 zapoznali się ze sprzętem zakupionym w ramach projektu “Laboratoria przyszłości”. Spróbowali swoich sił w druku 3D i wydrukowali

Read More »