pozyczka

projekty1

zyj zdrowo1

Trend na zdrowe odżywianie opanował całą Polskę. Do tej pory w siedmiu edycjach akcji wzięło udział blisko 80 procent szkół gimnazjalnych z całej Polski, a w lekcjach uczestniczyło ok. 800 tys. uczniów. Program, do tej pory realizowany w szkołach gimnazjalnych, w tym roku obejmuje swoim zasięgiem również uczniów szkół podstawowych z klas 5-7. Nasza szkoła w tym roku szkolnym również wkręciła się w te pozytywne działania dające szansę poznania naszym uczniom dobrych nawyków żywieniowych, które zaowocują zdrowym i szczęśliwy życiem. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie uczniom wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.  

            Czym jest dobra energia, jak wzmocnić umysł, czy przekąski mogą być nie tylko smaczne, ale i pożywne? Odpowiedzi na te pytania poznają uczniowie naszej szkoły dzięki udziałowi w ósmej już edycji programu edukacyjnego marki Winiary „Żyj smacznie i zdrowo”. W ramach tegorocznej edycji programu wszystkie materiały merytoryczne lekcji prowadzonych w szkołach zostały zainspirowane karcianą grą edukacyjną YEDZO, opracowaną przez autorów tego programu. Dzięki zabawnym, pobudzającym wyobraźnię grafiką uczniowie mogą świadomie zaplanować dietę dopasowaną do konkretnego wydarzenia z codziennego życia. Gra ma utrwalać prawidłowe nawyki w zakresie wyborów żywieniowych dokonywanych w typowych wydarzeniach z życia nastolatka, takich jak mecz, klasówka czy impreza.

            Ósma edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” marki Winiary została objęta patronatem m.in. przez Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Instytutu Żywności i Żywienia. Ambasadorem akcji został youtuber Sheo.

Drodzy uczniowie!

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w przygotowanej dla Was prezentacji multimedialnej pt.

,,W jaki sposób powinien odżywiać się młody człowiek?"

Berliński Międzynarodowy Zielony Tydzień

Berlin

Zielony tydz1