pozyczka

Zajęcia unijne pozwalają uczniom naszej szkoły rozwijać motywację do nauki oraz pasje językowe. Uczniowie w aktywny i niecodzienny sposób zaznajamiają się z nowymi strukturami językowymi oraz utrwalają już poznane, a wymagające ćwiczeń kwestie gramatyczno-leksykalne. Dla grupy wspierającej często jest to edukacja przez zabawę, tak aby uczeń czuł się w pełni zaangażowany. Dla uczniów rozwijających swoje kompetencje jest to wchodzenie w bardziej zaawansowane kwestie typy fonologia brytyjska, tak by uczniowie potrafili właściwie przeczytać zapis fonetyczny nowych wyrazów oraz poprawnie je wymawiać. Obie grupy mają również możliwość czytania angielskich uproszczonych lektur dopasowanych do swoich możliwości i potrzeb.  Korzystając z takiej opcji nie tylko rozwijają kompetencje językowe, ale również kulturowe i światopoglądowe.

 

 

"Muzeum jest po to, by do niego przychodzić wielokrotnie"

Mieczysław Porębski

     1

Zajęcia unijne z matematyki  dobiegają końca, dlatego też rozpoczęliśmy cykl wyjazdów.

Dnia 30.03.2022 r. mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego w Krakowie  wraz z przewodnikiem. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawychi zaskakujących informacji na temat fauny nie tylko polskiej. Obejrzeliśmy wystawy m. in. "Zwierzęta krain polarnych", "Minerały fluorescencyjne", "Kraby", "Świat owadów" czy "Świat motyli" , który zadziwił nas swoją różnorodnością i wielkością. Mogliśmy podziwiać okazałą muszlę przydaczni olbrzymiej, gatunku należącego do największych małż świata.  Wystawa minerałów i skamieniałości przeniosła nas w świat wymarłych zwierząt. Uczestniczyliśmy również w lekcji przyrody pt. "Co w trawie piszczy? - różnorodność stawonogów". Mogliśmy usystematyzować i pogłębić naszą dotychczasową wiedzę dotyczącą  tego typu zwierząt. Mieliśmy możliwość obejrzenia żywego  skorpiona, a niektórzy z nas dotykali żywe pająki i krocionogi. Wycieczkę zakończyliśmy w pizzerii, gdzie mogliśmy się jeszcze bardziej ze sobą zintegrować.

Już z niecierpliwością czekamy na następne wyjazdy!

 

Zrzut ekranu 2022 02 06 205632

 

 

rs21

 

„Creative English”

Zajęcia rozwijające kompetencje „Creative English” wciąż wpływają niezwykle angażująco na uczestników projektu. Wielką frajdę stanowiły dla nich spotkania, podczas których poprzez obcowanie z angielskimi piosenkami, nie tylko rozwijano kompetencje językowe, ale także komunikację i współpracę w grupie. Pomimo obostrzeń, uczniowie metodą projektu i z zachowaniem reżimu sanitarnego bawili się językiem i rozwijali swoją kreatywność nagrywając swoje wytwory muzyczne. Poniżej przedstawiamy zarówno pracę grupową jak i indywidualną.

https://voca.ro/14gkUKhj0gBK

https://vocaroo.com/1nmxetEIc9Yt

 

english

Więcej artykułów…